O nas

„Al-Med” Laboratorium Analityczno-Bakteriologiczne mieści się w Radomsku przy ulicy Przedborskiej 2 i istnieje na rynku usług medycznych od 1996 roku. 

 

Kadra – to diagności laboratoryjni – specjaliści medycznej diagnostyki laboratoryjnej, mikrobiologii, biotechnolodzy medyczni, genetycy.

 

Laboratorium wyposażone jest w najnowszą technologicznie aparaturę medyczną wiodących światowych marek: 

Roche, Sysmex, Thermo Fisher Scientific, Explorer Alex2, Bio-Ksel, Biomerieux, Argenta, Carl Zeiss, Biocheck.


Jednostka posiada w swoich strukturach specjalistyczne pracownie medyczne: hematologii, alergologii, analityki ogólnej, 
parazytologii, mikrobiologii, koagulologii, biochemii z koagulologią, immunochemii, genetyki medycznej.

 

Analizy wykonywane są różnymi metodami badawczymi, zależnie od parametru, jednakże wszystkie wg obowiązujących procedur medycznych, zgodnie z polityką jakości wdrożonego w laboratorium systemu ISO. Posiadamy Certyfikat Jakości Badań 

nadany przez audytora: Centrum Certyfikacji Jakości Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. 

 

Niektóre działy naszego laboratorium zasługują na szczególną uwagę, gdyż zostały rozbudowane i znacznie wykraczają

jakością poza rutynową ofertę konkurencyjnych jednostek:

 

Alergologia z kompleksową diagnostyką (najszersza oferta) – wszelkie możliwe panele i profile alergologiczne z możliwością konfiguracji do indywidualnych potrzeb pacjenta oraz pojedyncze oznaczenia poszczególnych alergenów referencyjną  metodą ImmunoCap, testy multipleksowe ISAC, ALEX2 – z indywidualną interpretacją wg zlecenia.

 

Parazytologia lekarska – własne opracowanie i ustawienie dostępnych metod badawczych, mikroskopii i immunofluorescencji, co przyczyniło się do osiągnięcia bezkonkurencyjnej skuteczności wykrywania pasożytów.

 

    Badania genetyczne – opierając się na najnowszych badaniach naukowych, doświadczeniach naszych specjalistów oraz nowoczesnej diagnostyce wykonujemy badania m.in. w kierunku licznych chorób i predyspozycji genetycznych oraz infekcji układu moczowo płciowego.

 

Niepłodność immunologiczna – unikatowe na rynku badania w dziedzinie genetycznych predyspozycji do niepłodności.

 

Badania mikrobiomu jelitowego i markerów zapalnych, z indywidualnym komentarzem specjalisty mikrobiologii.

 

Dysponujemy własną flotą i jesteśmy w stanie zapewnić Państwu należyte warunki transportu materiału biologicznego w krótkim czasie, oraz dostęp do wyników badań drogą elektroniczną, co w sposób istotny dodatkowo skraca czas oczekiwania na wyniki analiz. 

 

Poza tym niezmiernie ważnym pozostaje fakt, że nie jesteśmy laboratorium sieciowym, a to bezpośrednio w każdym aspekcie wpływa na jakość świadczonych usług.